#mojamodlitwa

Po co się modlę? Kiedy mi źle pragnę przytulić się do miłosiernego Boga, który zna mnie całego a nie wycinek mnie. On zna moje myśli, moje pragnienia, uczucia i wie co jest dla mnie najlepsze. To jest najlepsze odpocznienie pomimo faktu, że na zewnątrz panuje chaos i tornado a w środku jest spokojna rzeka, na, której bardzo trudno ujrzeć choćby najmniejszą falę.

Po co się modlę? Kiedy mi dobrze pragnę chwalić mojego Boga, którego kocham. Chcę być przy nim, słuchać go, cieszyć się jego obecnością w sercu, która jest jego mieszkaniem. Mieszkaniem Ducha Świętego, który popycha nas czasem do czynów, których normalnie sami z siebie nigdy byśmy nie zrobili lub zrobili je z uporem.

Nie ma modlitwy nie udanej – każda zawiera dozę wyjątkowości gdyż każdy z nas jest inny i pociąga go inna jej forma. Jedni lubią się modlić w ciszy, drudzy w gwarze, trzeci na różańcu, czwarci na palcach, piąci mają nabożeństwa do Maryi, szóści do Świętych, siódmi bezpośrednio zwracają się Jezusa. Ważne żeby uświadomić sobie, że każda z tych dróg prowadzi nas do Jezusa. Oczywiście najbezpieczniejsza i najpewniejsza droga to ta, która wiedzie Nas przez serce Naszej Mamy w Niebie – Maryi.

Jeśli mogę coś zasugerować dla osób, które mają problemy z modlitwą lub pragną ją rozpocząć oto kilka praktycznych rad:

  • Idź do spowiedzi i wyspowiadaj się ze swych ciemnych interesów. Musisz koniecznie opowiedzieć się po, której stronie Jedi pragniesz być swym sercem. Nie możesz być trochę dobry i trochę zły.
  • Dzięki spowiedzi będziesz miał pewność, że jesteś już w kochających Ciebie rękach i jesteś na właściwej drodze.
  • Daj sobie czas, nie wszystko przychodzi od razu.
  • Pomyśl, że obok Ciebie jest Jezus (bo jest!) porozmawiaj z nim jak z Twoim przyjacielem, z kimś kto zna Twoje myśli szybciej niż Ty jesteś w stanie to zrozumieć.
  • Jeśli będziesz mówił jakieś proste modlitwy np. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo – zwracaj uwagę na pojedyncze słowa lub frazy. Często odmawiając w pośpiechu nie zauważamy ważnych elementów a mam wrażenie, że jest tam bardzo dużo pięknych scen i dużo miłości.

Powodzenia,

Kamil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *