praźródło spowiedzi – moje zasady.

(Łk 5,17-26)

Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę rzekł: Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić. Któż On jest, że śmie mówić bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy prócz samego Boga? Lecz Jezus przejrzał ich myśli i rzekł do nich: Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy powiedzieć: Wstań i chodź? Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do sparaliżowanego: Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu! I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do domu, wielbiąc Boga. Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj.

Dzisiejsza ewangelia mam wrażenie mówi o tym, że Jezus pokazał nam sakrament spowiedzi w czystej postaci. Pokazał nam jego esencję i najważniejsze zasady jakimi powinniśmy się kierować idąc do źródła miłosierdzia, które oczyszcza nas z wszelkiego grzechu i plugastwa tego świata.

Moim zdaniem to przede wszystkim to, że:

  • Nie mamy nic na swoją obronę, możemy dać Jezusowi nasze puste ręce, możemy mu oddać nasz brud by iść dalej przez życie z czystym i radosnym sercem.
  • Uświadomienie sobie, że Bóg jest naszym Ojcem. Pierwszym z pierwszym, jest Alfą i Omegą. Tym, który był, który jest i który przyjdzie. I chce dla Ciebie i dla mnie szczęścia. Dlaczego? Tylko Bóg przez kapłana może udzielać sakramentu spowiedzi. Bo jest dobry.
  • Jeśli trzęsiesz się i denerwujesz przed sakramentem spowiedzi to dobrze. Bo to oznacza, że Twoje serce potrzebuje oczyszczenia. Poproś swojego anioła by Cię wtedy przytulił i by stał blisko Ciebie. :))
  • Miłosierdzie i przebaczenie jest darmowe. Musisz tylko chcieć je przyjąć. A nie zawsze jest to proste, przyjęcie miłości jest trudniejsze aniżeli jej dawanie. To łaska. Zresztą jak wszystko jest łaską.
  • Sakrament spowiedzi jest cudem o, którym zbyt mało się mówi i go docenia. Czemu konfesjonały znajdują się z tyłu kościoła? Bo by przyjść do Jezusa najpierw potrzebujemy się oczyścić. Po co siadać w pierwszych ławkach skoro wtedy z perspektywy ludzkiej będziemy pierwsi, ale z perspektywy Bożej będziemy oddaleni przez nasze winy.
  • Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Te słowa Jezusa mają odniesienie do wielu elementów jego nauczania i są jakby źródłem i najważniejszymi filarami.
  • Nie bój się rzucić w ramiona miłosierdzia, one Cię nigdy nie skrzywdzą i nie osądzą. One chcą Cię wyzwolić i zaszczepić w Tobie miłość. Ale nie miłość do siebie bo taka miłość jest pusta i bez użyteczna. Miłość do innych, miłość do świata, miłość do przyrody, miłość do sytuacji, które są trudne, miłość do ludzi, którzy są trudni.
  • Po spowiedzi uśmiechniesz się, gwarantuję to. :))

Amen.

Astorre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *