czy jesteśmy hipokrytami?

Po grzechu Szatan chce wmówić człowiekowi, że jest hipokrytą. Czy tak faktycznie jest?
Strasznie skomplikowane to zdanie i trudne do zrozumienia, prawda? Idąc tym tropem myślenia, odpowiedź brzmi na pewno NIE.

Skoro Bóg jest miłosiernym Ojcem to myślę, że jest mu smutno, że odwróciliśmy od niego swoją twarz i nie chcieliśmy cały czas w nią patrzeć. Myślę, że czeka z otwartymi ramionami byśmy mogli wybielić się w sakramencie spowiedzi i przytulić się do niego na powrót i cieszyć się Naszym życiem. Bo życie bez niego w sercu jest… nic nie warte, smutne i puste.

Jedyną rzeczą którą my mamy zrobić to przyjść z Naszą czarną duszą, pokornym i otwartym sercem.
Najbardziej przerażające dla mnie jest a jednocześnie intrygujące jest to, że przychodzimy z pustymi rękoma i nie mamy nic do ofiarowania. Mamy jedynie do ofiarowania nasze zgryzoty i grzechy. Ale bez tego nie rozpoczniemy naszej dalszej drogi z pokojem w sercu. Bez tego nie ma szans.

Pozwólcie sobie przychodzić z pustymi rękoma, nie jesteśmy hipokrytami i mamy nadzieję, zaś tą nadzieją jest Jezus, który nas strasznie kocha i czeka na każde drgnięcie Naszego serca. On wie, czuje i czeka na mnie i na Was. Nie pozwalajmy mu długo czekać bo to nie ma najmniejszego sensu.

„Nie lękaj się niczego, Ja jestem z tobą, sprawy te w ręku Moim są i
przeprowadzę je według miłosierdzia Swego, a woli Mojej nic się sprzeciwić nie może.”
(Dz 573)

Pozdrawiam,
Astorre

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *